ONLINE TERAPİ

Online terapi, sizlere klinik psikolog ile bireysel görüşme ve seans sağlar. Bireysel seanslar 45 dakika sürmektedir. Online psikoterapide Uzman Klinik Psikolog Merve İlikçi ile bire bir seanslar size uygun saatlerde belirlenir ve çalışmaya başlanır.

Özellikle son günlerde, birçoğumuz evde vakit geçirmekte, dışarıyla teması kesmek durumundadır. Bu süreçte psikolojik destek almak daha da önemli hale gelmiştir. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizden mümkün olduğunca çıkmamamız gereken bu dönemde, psikolojik desteği online olarak vermekteyiz.

Online terapi, Türkiye’nin her yerinde yaşayan bireylere, evlerinden çıkmadan terapi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, psikoterapiden faydalanma fırsatı olmayan, engelli, rahatsızlığı olan bireyler için de olanak sağlanmaktadır.

Online terapide çalıştığımız rahatsızlıklar çok çeşitlidir. Anksiyete bozuklukları, obsesif kompülsif bozukluk, panik bozukluk, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, boşanma süreçleri, evlilik süreçleri, yeme bozuklukları gibi bir çok konu ile çalışılmaktadır.

Eğer sizde online psikoterapi ihtiyacı duyuyorsanız Uzman Klinik Psikolog Merve İlikçi ile iletişime geçebilirsiniz.

Beykoz Kavacık

Online Terapi Nedir?

Danışanların çeşitli iletişim ağları aracılığıyla psikolojik destek aldıkları bir terapi şeklidir. Online terapi, yapılan ortam açısından klasik terapilerden farklı olsa da klasik terapiler için geçerli olan bütün kurallar online terapi için de geçerlidir. Belirli bir gün ve saatte yapılan, seans sırasında başkalarının yer almadığı online terapide danışan gizliliği en önemli konulardan biridir.

Gizlilik, kişisel mahremiyete saygı ve etik ilkelere bağlılık birinci önceliğimdir.

Hangi Durumlarda Online Terapiye Başvurulmalı?

Yüz yüze yapılan klasik terapiler, her zaman öncelikli ve ilk tercih edilen terapi yöntemi olmasına rağmen bazı durumlarda gerekli koşullar sağlanamıyor. Bu aşamada online terapi tercih ediliyor. Online terapi özellikle;

  • Terapistle danışanın aynı anda aynı ortamda bulunmadığı durumlarda,
  • Yurt dışında yaşayıp Türkçe terapi alınabilecek bir yer bulunmadığında,
  • Danışanın yaşadığı şehirde ya da yakınlarında gidebilecek bir psikolog olmadığında,
  • Terapiye gelecek kişinin evden ayrılamadığı durumlarda tercih edilir.

Online Terapi Nasıl Yapılıyor?

Belirli bir gün ve saatte randevu aldıktan sonra seans gününden önce görüşmenin yapılacağı iletişim aracı üzerinden (Skype vb.) bağlantı kuruluyor. Böylece seans başlamadan önce ya da seans anında yaşanacak ve süreci kesintiye uğratacak sorunların önüne geçilmiş oluyor. Seans içeriği, süresi ve işleyişinin ise klasik seanslardan hiçbir farkı bulunmuyor.